Ürün detay paylaş
Karadut Pekmezi 310g
Karadut Pekmezi 310g

Karadut Pekmezi 310g

Fiyat : ₺69,90(KDV Dahil)

 

Karadut Pekmezi 310g

Karadut pekmezi neye iyi gelir? dendiğinde akla ilk gelen cevap halsizlik oluyor. Günlük enerji ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan karadut pekmezi, sürekli kendini yorgun hissedenlerin bu sorununa çözüm getiriyor. Kan dolaşımını hızlandırdığı için günde bir kaşık karadut pekmezi yemeniz yorgunluk probleminizi giderecektir.

İçerisinde c vitamini barındıran karadut pekmezi özellikle kış aylarında tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirir. Grip gibi bulaşıcı hastalıklara yakalanma ihtimalinizi azaltır. Genel olarak vücudun direncini yükselttiği için karadut pekmezi, koronavirüsün ağır belirtilerinin azaltılmasına da katkıda bulunur.

Ses kısıklığı yaşandığında veya boğazınızda ağrı hissettiğinizde tek yapmanız gereken biraz karadut pekmezi yemektir. Pekmezi ister kaşık kaşık tüketin isterseniz sütle karıştırın, karadut pekmezi sizin boğazınızın rahatlamasını sağlar. Öksürüğe bağlı olarak ağrıyan boğazın yumuşatır ve ağrının dinmesine vesile olur.

Karadut pekmezinin kolesterolü dengeleyici özelliği vardır. Potasyumlu yapıya sahip olmasıyla kolesterolü kontrol altına alır ve bu sayede kalp ve damar tıkanıklıkları gibi rahatsızlıkların yaşanma ihtimalini en aza indirger. Buna bağlı olarak kalp krizi ihtimali de azalır.

 

 

Vücutta oluşabilecek enfeksiyonların yok edilmesinde karadut pekmezinin rolü büyüktür. Sabahları düzenli olarak pekmez tükettiğiniz takdirde vücudunuz arınır ve var olan enfeksiyonlar temizlenir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR