Ürün detay paylaş
Bademli Yaz Helvası 500g
Bademli Yaz Helvası 500g

Kesme Bademli Yaz Helvası 500g

Fiyat : ₺119,90(KDV Dahil)

Dupnisa Çiftliği Bademli Yaz Helvası 500g

İÇERİĞİ

Tahin (Susam) - Şeker - Çöven Ekstratı

Badem - Aroma Verici

(Domuz Yağı ve Katkılarını İçermez)

Soğuk Kış Mevsiminin Vazgeçilmez Enerji Deposu

Türk damak tadını dünyaya yansıtan ve dünyada Türk halkına özgü olarak bilinen tahin helvası birçok ülkede Türk balı, Türk tatlısı ve Türk tahin helvası olarak adlandırılmaktadır. Geleneksel bir Türk gıdası olan tahin helvası, sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede de beğenilerek tüketilmektedir.

Hammaddesi temelde tahin ve şeker olan tahin helvası; içerdiği yağ, karbonhidrat, mineral madde miktarı ve protein kalitesi bakımından çocuklar, işçiler, hamile ve emziren kadınlar için önemli bir gıda maddesidir. Verdiği enerji değeri,  tahin helvasının beslenmedeki önemini bir kez daha arttırmaktadır. Besleyici değerinin yanı sıra, üretiminin ve muhafazasının kolay olması hatta istenildiğınde kolayca temin edilebilmesi tahin helvasının ideal bir gıda olarak tercih edilmesinin  başlıca sebeplerindendir.

 

Tahin helvasının temel bileşeni olan tahin; susam tohumlarının soyulması, kavrulması ve öğütülmesi ile elde edilir. Susam tohumlarında yüksek oranda yağ ve protein bulunması tahinin dolayısıyla tahin helvasının zengin ve kaliteli bir bileşime sahip olmasını sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR